Kupuj rozsądnie akcesoria skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dopasować do swoich potrzeb zarówno ubrania, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać towar niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg szczerości sprzedawców bywa różny, a w przypadku dużych sieci z odzieżą gro pracowników zapewne nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim koszt. Nie dajmy się zwieść – eko skóra ma swoją wartość i zakup skórzanej teczki męskiej za sto złotych polskich jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna jeśli chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie zakryte ranty także mogą sugerować, że zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub też widocznych spodów skóry, także sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a wykonane z niej pasy niebywale błyskawicznie się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna posiadać typowy zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując kupna za pośrednictwem net zwracajmy uwagę na specyfikacje asortymentu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtedy, gdy produkt posiada jedynie jej niewielkie ilości.
Produkt wykonany z ekologicznej skóry musi przetrwać latami, toteż warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów skórzanych

Comments are closed.