Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Co tłumi chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co trudności ze wzwodem albo impotencja. Mężczyźni, którzy mają niskie libido albo nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeżeli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być konsekwencją bardzo różnych powodów, które zawierają zarówno czynniki fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to przeważnie choroba alkoholowa, uzależnienie od narkotyków, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub działania uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido ewentualnie wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm i problemy w związku. Niskie
viagra cena libido może również wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań spowodowanych traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Nerwowe sytuacje

Większa część mężczyzn doznaje stresu za sprawą trudów w pracy lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to skutkować istotnym obniżeniem libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm człowieka ma naturalną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. Z tego powodu wydziela hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają zachęcać go do działania. Trudno jednak po otrzymaniu słownej reprymendy od szefa zacząć z nim bójkę albo uciekać, dlatego zwykle tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, iż zgromadzona energia i napięcie nie znajdują ujścia. Jeśli przez dłuższy okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając możliwości rozładować swoich nerwów, możesz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich erekcja
jak brak popędu płciowego lub brak zainteresowania seksem.

Comments are closed.